Regióny Trnava

Pri policajnom zásahu v Trnave evakuovali obyvateľov. Čo poplach spôsobilo?

policajti, Trnava
PIEŠŤANY – Piešťanskí policajti, policajní pyrotechnici a dve vozidlá hasičov zasahovali dnes dopoludním na Ulici Wintera v Piešťanoch, v jednej z bytových pivníc. Našťastie sa jednalo o planý poplach. 
Na stálu službu volal 57-ročný muž. Na polici v pivnici našiel po otcovi neznámy predmet s označením výbuška V5-CV. Policajti s hasičmi ihneď miesto z preventívnych dôvodov uzavreli a z priestorov bytového domu a z priľahlých obchodov evakuovali asi 15 osôb, z toho 3 imobilné osoby, ktoré posadili policajti do policajných vozidiel.
polícia, rozbuška, bomba
Poplach spôsobila táto červená výbuška. Zdroj: FB Polícia Trnavský kraj
Policajní pyrotechnici podozrivý, červený valec prehliadli a určili, že ide o výbušku V5-CV, ktorá imituje výstrel z tanku, tzv. zvukovo – zábleskový imitačný prostriedok. Imitačná výbuška bola bez iniciátora a teda v nefunkčnom stave. Keďže si oznamovateľ nebol istý, či sa v jeho pivnici nenachádzajú ďalšie podobné kusy, policajní pyrotechnici vykonali dôkladnú prehliadku priestoru s negatívnym výsledkom. Približne po 90 minútach polícia ukončila pyrotechnickú prehliadku a obyvatelia sa mohli späť vrátiť do svojich domovov.