Regióny Trnava Skalica

Primátorka Skalice Anna Mierna si po zvolení do NR SR ponechá len jeden plat

Zdroj: TASR / Michal Svítok

SKALICA – Primátorka Skalice Anna Mierna (OĽaNO) nebude po zvolení za poslankyňu Národnej rady SR poberať za prácu v samospráve Skalice žiadny plat. Podľa zákona má popri plate poslankyne za výkon inej funkcie platenej z verejných prostriedkov nárok na plat vo výške minimálnej mzdy, tá je v tomto roku 580 eur.

 

„Po zdanení túto odmenu darujem mestu Skalica, a to formou príspevku do Neinvestičného fondu mesta Skalica,“ informovala Mierna. Obyvateľov mesta ubezpečila, že spolu s viceprimátorkou a ďalšími vedúcimi pracovníkmi Mestského úradu v Skalici zvládne obe pozície v parlamente aj v Skalici. Neinvestičný fond mesta Skalica už viac ako 15 rokov združuje finančné prostriedky, ktoré potom rozdeľuje na podporu vzdelávania, ochranu životného prostredia, na rozvoj športu, sociálnych služieb a ďalších verejno-prospešných aktivít. Ako poslankyňa parlamentu bude Anna Mierna dostávať plat viac ako 3 000 eur a tiež paušálne náhrady vo výške viac ako 2 000 eur.

Z primátorov v Trnavskom kraji bol za poslanca Národnej rady zvolený aj Miroslav Kollár (Za ľudí), primátor Hlohovca. Ten už niekoľko mesiacov pred voľbami avizoval, že v prípade zvolenia za poslanca chce zostať aj v kresle primátora. Za tento post v samospráve môže dostávať plat maximálne vo výške minimálnej mzdy.