Regióny Trnava

Radnica zmodernizovala sídliskový vnútroblok na ulici D. Štúra II.

Ilustračné. ZDROJ: zpiestan.sk

SEREĎ- Mesto Sereď v okrese Galanta obnovilo sídliskový vnútroblok na ulici Dionýza Štúra II. Za takmer 800.000 eur dostalo sídlisko vybudované v 70. rokoch minulého storočia nové chodníky, osvetlenie, ihrisko, závlahy, nové stromy, kvety a zelené plochy, informoval primátor Ondrej Kurbel.

Na sídlisku pribudlo 90 listnatých stromov, 11 ihličnatých, 2365 kríkov, 1184 trvaliek a okrasných tráv, 1480 cibuľovín, vysialo sa viac ako 7300 štvorcových metrov nového trávnika, 1300 štvorcových metrov kvetinovej lúky, vysadili sa kvety a záhony. Celkové náklady na realizáciu projektu dosiahli 777.068 eur. Z tejto sumy tvorí 506.121 eur dotácia, ktorú samospráva získala z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, potvrdil projektový manažér mesta Branislav Bíro.

Projekt vnútrobloku na ulici Dionýza Štúra II. nadviazal na už zrealizovaný projekt regenerácie vnútrobloku Dionýza Štúra I., ktorý domáci poznajú ako Kubačov park. Podľa Bíra je mesto aktuálne úspešné s tromi projektami komplexných obnov svojich vnútroblokov. Z externých zdrojov na ich modernizáciu získalo takmer dva milióny eur.