Regióny Trnava Skalica

Reprofilizované lôžka v skalickej nemocnici sú stále vyťažené. Sedem pacientov potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

SKALICA – Reprofilizované lôžka vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Skalica sú stále vyťažené. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti AGEL Martina Pavliková.

 

Nemocnica má 44 reprofilizovaných lôžok a lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú permanentne obsadené. “K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 36 pacientom s COVID-19, stav siedmich je vážny a vyžadujú si napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Oproti minulému týždňu počet pacientov mierne poklesol, uvidíme, aký bude vývoj v ďalších dňoch,” uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jakub Rybár.

Pozitívny je fakt, že nemocnica má relatívne málo zdravotníkov s novým koronavírusom. “Nemocnica má aktuálne pozitívnych sedem zdravotníkov, ďalších šesť je v karanténe. Za minulý týždeň sme realizovali 70 operačných výkonov,” doplnil riaditeľ. V uplynulom týždni nemocnica realizovala takmer 1000 testov na nový koronavírus, pozitivita je stále na úrovni 25 percent. “Vykonali sme aj rozbor 39 pozitívnych vzoriek, pričom až 34 z nich malo potvrdenú britskú mutáciu nového koronavírusu,” informoval Rybár.

Nemocnica poskytuje aj výjazdové očkovanie. “Oslovili sme 17 zariadení sociálnych služieb (ZSS), z toho v 14 sme aj zrealizovali očkovanie v priebehu marca. Zvyšné tri zariadenia nemohli byť zaočkované pre karanténu, v týchto zariadeniach budeme očkovať neskôr,” uviedol námestník riaditeľa Daniel Vidovič.

Ako doplnil, celkovo zaočkovali v ZSS 520 klientov a 120 zamestnancov, pričom nezaznamenali žiadne nežiaduce reakcie na vakcináciu. “Skupinovo sa zaočkovali aj klienti na dialýze. V očkovacom centre priamo v nemocnici od januára dostalo vakcínu proti novému koronavírusu 6800 záujemcov a zaočkovaných je aj 70 percent zamestnancov nemocnice,” doplnil Vidovič.