Regióny Trnava Piešťany

S cyklohliadkou mestských policajtov už v Piešťanoch nepočítajú

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

PIEŠŤANY – Mesto Piešťany pre budúce obdobie už nepočíta s cyklohliadkou mestskej polície. Poslanci mesta na svojom zasadnutí súhlasili v rámci nového všeobecne záväzného nariadenia o určení ďalších výstrojových súčiastok príslušníkov Mestskej polície s vyškrtnutím výstroje cyklohliadok. Okrem bicyklov ide aj o prilby a odevné súčasti.

 

„Bicykle na MsP sú z roku 1997, sú teda zastarané a pre výkon služby nie bezpečné. Ostatné výstrojné súčiastky sa naposledy nakupovali v roku 2005,“ konštatovali v správe na rokovanie zástupca náčelníka pre veci technické Peter Gogol a zástupca pre hliadkovú činnosť Vladislav Jopek. Uviedli, že cyklohliadku v súčasnej dobe nepovažujú za efektívnu. Pri výkone služby sa policajti totiž stretávali s prekážkami, keď napríklad na pešej zóne a iných priestoroch vyhradených len pre chodcov, ako je Kolonádový most, Kúpeľný ostrov, val pri rieke Váh, musela cyklohliadka bicykel tlačiť. Presuny policajtov v rámci mesta sú tak podľa Mestskej polície efektívnejšie na motorovom vozidle.

„Jediný význam mala cyklohliadka v parku, dnes sa v týchto priestoroch však javí efektívnejšie využiť elektrokolobežky, ktoré by bolo možné uložiť v motorovom vozidle a podľa potreby použiť,“ konštatovali predkladatelia. Navrhli preto nové súčasti nenakupovať a cyklohliadku zrušiť .