Regióny Trnava

Samosprávy v Trnavskom kraji môžu o dotácie žiadať aj cez portál Dátové centrum obcí a miest

Zdroj: TASR / Jakub Kotian.

TRNAVA – Obce a mestá Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) môžu v tomto roku prvýkrát o dotácie žiadať aj prostredníctvom Dátového centra obcí a miest (DCOM). Úrad TTSK sa rozhodol podľa vyjadrenia predsedu Jozefa Viskupiča im uľahčiť tento proces, každá samospráva môže podať dve žiadosti.

 

V rámci aktuálnej výzvy je na podporu aktivít a rozvoja kraja v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva v rozpočte TTSK vyčlenených 150.000 eur. Minimálna výška jednej dotácie je 500 eur. Termín podania žiadostí je do 5. februára. “Stále sa snažíme vylepšovať elektronické služby a zjednodušovať komunikáciu obyvateľov aj iných verejných inštitúcií s TTSK. Prvýkrát môžu obce a mestá podať žiadosti okrem nášho dotačného portálu aj cez portál DCOM, na ktorý sú zvyknuté zo svojho bežného fungovania,” uviedol Viskupič.

Všetky informácie vrátane externého formulára a textu výzvy sú pre obce a mestá k dispozícii v DCOM. Ďalšie informácie a podpora pri vytváraní žiadostí je možné získať na telefónnom čísle DCOM call centra v pracovných dňoch alebo na e-mailovej adrese callcentrum@dcom.sk. “Návod na podávanie žiadostí cez portál TTSK je k dispozícií na https://www.trnava-vuc.sk/13475-sk/2021,” doplnil Viskupič.