Regióny Trnava Skalica

Skalická nemocnica eviduje nárast pacientov s ochorením COVID-19

Zdroj: nspskalica.sk

SKALICA – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Skalica eviduje za posledný týždeň nárast pacientov s novým koronavírusom, jej kapacity sú takmer naplnené. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

 

“Vzhľadom na závažný stav aj ostatných pacientov, ktorí už veľmi dlho čakajú na svoje operácie, sme čiastočne rozbehli aj plánovanú operatívu,” uviedla Pavliková.

Aktuálne nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť 43 pacientom s ochorením COVID-19, stav siedmich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. “Máme reprofilizovaných 44 lôžok pre pacientov s novým koronavírusom, takže sme na hranici kapacity. Intenzívne rokujeme s ďalšími zdravotníckymi zariadeniami o možnom presune pacientov a vzájomnej pomoci. Priaznivejšia je situácia v prípade zamestnancov. K dnešnému dňu evidujeme šiestich kolegov s novým koronavírusom,” uviedol námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Daniel Vidovič.

Nemocnica pokračuje vo vakcinácii, pri ktorej má k dispozícii vakcínu konzorcia Pfizer/BioNTech. “Za minulý týždeň sme zaočkovali 546 registrovaných záujemcov, nikto nemal závažnú reakciu na očkovanie,” doplnil Vidovič. V mobilnom odbernom mieste nemocnica realizuje PCR testovanie približne pre 200 záujemcov denne, pričom pozitivita stále dosahuje 25 až 30 percent.

Vzhľadom na akútnu potrebu lekári za uplynulý týždeň realizovali do 70 operácií, išlo predovšetkým o akútne a menšie plánované zákroky. “Ubezpečujeme pacientov a návštevníkov nemocnice, že naďalej uplatňujeme pravidlá prísneho hygienicko-epidemiologického režimu, čo sa prejavuje vo všetkých oblastiach poskytovania zdravotnej starostlivosti,” informovala epidemiologička Katarína Naďová.