Regióny Trnava Skalica

Skalická nemocnica je pripravená pomôcť po búrkach na Morave

Zdroj: FB / Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica, a. s.

SKALICA – Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica je pripravená pomôcť pri záchrane a liečbe ľudí z Moravy, ktorých vo štvrtok (24. 6.) večer zasiahli silné búrky a zrejme aj tornádo. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

 

Vedenie nemocnice bezprostredne po udalosti ponúklo v najviac zasiahnutých oblastiach pomoc vo forme okamžitého nasadenia jednotiek záchrannej služby. Nemocnica vyčlenila aj kapacity na prijatie zranených.  “Máme pripravený tím záchranárov a aj sme vyčlenili lôžka pre prijatie ťažko zranených, ak by to českí kolegovia potrebovali,“ uviedol riaditeľ skalickej nemocnice Jakub Rybár.

Južnú Moravu zasiahli vo štvrtok (24. 6.) večer silné búrky. V okrese Hodonín a Břeclav sa k nim pravdepodobne pridalo i tornádo. Jeho sila podľa odhadov dosiahla stupeň tri až štyri, čo predstavuje rýchlosť presahujúcu 300 kilometrov za hodinu. Záchranári zaznamenali okolo 200 zranených osôb a najmenej tri osoby prišli o život. Obce hlásia poškodenie stoviek domov.