Regióny Trnava Skalica

Skalická nemocnica sa stará takmer o 50 pacientov pozitívnych na koronavírus

Zdroj: nspskalica.sk

SKALICA – Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica sa stará takmer o 50 pacientov pozitívnych na nový koronavírus. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Agel SK Martina Pavliková.

 

“Dobrou správou je nízke číslo pozitívnych zamestnancov na ochorenie COVID-19, čo už je efekt, ktorý so sebou priniesla vakcinácia. Tá je prioritou nemocnice aj vo vzťahu k verejnosti a seniorským centrám,” uviedla Pavliková.

Za uplynulý týždeň nemocnica začala už aj s plánovanými výkonmi. Nemocnica má systém protiepidemických opatrení, takže riziko nákazy novým koronavírusom u pacientov, ktorí prichádzajú na plánované výkony, je minimálne. “Zdravotnú starostlivosť k dnešnému dňu poskytujeme 40 pacientom na reprofilizovaných lôžkach, stav piatich pacientov zo šiestich na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Z radov kolegov je nový koronavírus potvrdený u troch, ďalších päť je v karanténe,” informovala Pavliková.

Nemocnica pokračuje vo vakcinácii, počas víkendu boli otvorené nové časové sloty na portáli korona.gov.sk pre záujemcov o očkovanie podľa veku. “O tieto termíny je veľký záujem, obvykle sú do niekoľkých hodín obsadené. Výjazdový vakcinačný tím realizuje tri dni v týždni vakcinácie v domovoch sociálnych služieb v regióne, podmienka je, aby domov nebol v karanténe,” doplnila hovorkyňa. Minulý týždeň nemocnica realizovala aj rozbor testov pozitívnych pacientov. Ukázalo sa, že až 90 percent pozitívnych mala na svedomí britská mutácia.

Vzhľadom na výrazne priaznivejšiu situáciu so stavom personálu nemocnica za minulý týždeň vykonala 60 menších výkonov. “V nemocnici platia prísne protiepidemické pravidlá. Pacienti, ktorí k nám prichádzajú, sa nemusia báť, že by boli vystavení riziku nákazy. Každý pacient pri prijatí do nemocnice musí absolvovať AG a následne aj PCR test. Výsledok testu je rozhodujúci pre ďalšie umiestnenie pacienta, dovtedy pacient tzv. expektačné lôžka neopúšťa,” doplnila Pavliková.