Regióny Trnava Skalica

Skalická nemocnica už povoľuje návštevy. Splniť musíte tieto kritériá

Zdroj: TASR / AP

SKALICA – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica je od pondelka umožnené navštíviť pacientov. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Agel Martina Pavliková.

 

Ako doplnila, každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. “Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR. Nemocnica mala v zmysle platných nariadení dlhé mesiace počas prvej aj druhej vlny pandémie návštevy pacientov zakázané. Zlepšenie situácie tento zákaz mení, čo je pozitívna informácia pre pacientov a príbuzných, ktorí sa dlhé týždne nemohli osobne vidieť,” uviedla Pavliková.

“Budú však platiť presné pravidlá, ktoré všetci príbuzní musia rešpektovať. Návštevy príbuzného sa môžu uskutočniť v stanovenom čase návštevných hodín v maximálnom počte dvoch ľudí po dobu 15 minút. Každý návštevník musí byť buď očkovaný proti novému koronavírusu, alebo čiastočne očkovaný po prvej podanej dávke vakcíny, alebo sa preukáže, že ochorenie COVID-19 prekonal. Poslednou možnosťou je, že sa musia preukázať negatívnym antigénovým testom nie starším ako 24 hodín alebo negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín,” uviedol riaditeľ nemocnice Jakub Rybár. Na oddelení s pacientmi pozitívnymi na nový koronavírus sú návštevy naďalej zakázané.

Rovnako je v nemocnici povolená aj prítomnosť otca či inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode rodičky za dodržania protiepidemických opatrení.