Regióny Trnava Skalica

Skalická nemocnica vďaka navýšeniu vakcín zaočkuje viac ľudí

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

SKALICA – Za uplynulý týždeň vakcinačné centrum vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica zaočkovalo takmer 900 registrovaných záujemcov. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti AGEL Martina Pavliková.

 

“Od dnešného dňa nám boli navýšené dodávky vakcín, takže zvyšujeme denné kapacity zo 180 na 300 zaočkovaných denne. Očkujeme vakcínou Pfizer/BioNTech,” informoval riaditeľ nemocnice Jakub Rybár. Všetci záujemcovia sa musia vopred registrovať na portáli korona.gov.sk a až po pridelení termínu formou textovej správy sa môžu dostaviť na očkovanie. Platí to už aj pre sprevádzajúcu osobu pri senioroch nad 70 rokov.

Nemocnica aj po ďalšom týždni hodnotí vývoj pandemickej situácie ako stabilný. Opäť mierne klesol počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov na ochorenie COVID-19. Zvyšuje sa počet plánovaných operácií. “Situácia je stabilizovaná, k dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť desiatim pacientom s novým koronavírusom. Pozitívne je, že po veľmi dlhom čase nemáme žiadneho pacienta, ktorého závažný priebeh by si vyžadoval napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,” uviedol riaditeľ. Nemocnica eviduje sedem zamestnancov s novým koronavírusom a dvaja sú ešte v preventívnej karanténe.

Stabilnú situáciu dokazujú aj vykonané testy. Za minulý týždeň bolo vykonaných 604 PCR testov s pozitivitou 9,1 percenta a nemocnica realizovala takmer 80 operácií. “Vzhľadom na pozitívnu situáciu môžeme uvažovať nad postavením väčšieho počtu anestéziologických tímov v rámci plánovaných operácií,” doplnil Rybár. Napriek vývoju zatiaľ v nemocnici stále platí zákaz návštev pacientov.