Regióny Trnava

Školy a škôlky otvorí Trnava pravdepodobne od 7. apríla

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

TRNAVA – Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava zostávajú aj napriek zlepšeniu pandemickej situácie od pondelka 22. marca v obmedzenej prevádzke. Otvorené budú podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej naďalej len pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre alebo s nevyhnutným výkonom práce na pracovisku.

 

“Materské školy a 1. stupeň základných škôl v Trnave navštevuje zhruba 4300 detí a ich otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Navyše, nie je to proces, ktorý sa dá zrealizovať zo dňa na deň. Je potrebný prieskum medzi rodičmi, vyhodnotenie záujmu, zabezpečenie dostatočného počtu zamestnancov na spustenie prezenčnej formy výučby, zrušenie dištančného vzdelávania, zabezpečenie stravy, dôkladná dezinfekcia priestorov školy, ktoré sa doteraz nevyužívali a mnoho ďalších vecí,” vysvetlil rozhodnutie vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave Michal Špernoga.

Samospráva pozorne sleduje vývoj epidemiologickej situácie a všetky kroky pravidelne konzultuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave.. Prioritou je ochrana zdravia a životov obyvateľov. “Ak sa situácia výrazne nezhorší a nezmenia sa nariadenia zo strany hlavného hygienika alebo štátnych orgánov, bude prevádzka materských škôl a 1. stupňa základných škôl obnovená v stredu 7. apríla,” doplnil Špernoga.