Regióny Trnava Senica Skalica

Slovensko začali trápiť búrky. Hasiči zasahovali v okresoch Skalica a Senica

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

SKALICA / SENICA – V súvislosti s následkami búrky v okresoch Skalica a Senica zasahovali príslušníci Okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v 11 prípadoch. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Trnave Lena Košťálová.

 

“V súvislosti s prechodom búrkového komplexu územím Záhoria v pondelok (21. 6.) vo večerných hodinách zasahovali hasiči Okresného riaditeľstva HaZZ v Skalici deväťkrát a Okresného riaditeľstva HaZZ v Senici dvakrát,” uviedla Košťálová.

K technickým zásahom bolo privolaných aj 17 dobrovoľných hasičských zborov obcí okolitých dedín. Hasiči zasahovali pri odčerpávaní vôd z pivníc rodinných domov, skladových priestorov, pivníc obytných domov a šácht. “Mohutné zrážky zapríčinili i zatopenie motorovej časti osobného motorového vozidla zaparkovaného na cestnej komunikácii v obci Smolinské,” informovala krajská hovorkyňa.

Ako doplnila, popadané stromy hasiči odstraňovali z cestných komunikácií a z káblov vysokého napätia. Silný dážď spôsobil i vyliatie miestneho potoka v obci Dubovce. “Celkovo pri udalostiach zasahovalo 11 príslušníkov HaZZ so šiestimi kusmi hasičskej techniky a 74 dobrovoľných hasičov s 20 kusmi hasičskej techniky,” uviedla Košťálová.