SMUTNÁ SPRÁVA Dnes zomrel vynikajúci HUDOBNÍK! Ešte pred pár dňami SPIEVAL na podujatí: Kapela prišla už o druhého člena

TRNAVA – Do hudobného neba odišiel ďalší talentovaný spevák. V pondelok ráno o tom informovala kapela City Boys Trnava, ktorá prišla o svojho ďalšieho člena. Na večný odpočinok odišiel hudobník Peter Bango.  

„Dnes nás navždy opustil člen kapely City Boys Trnava – PETER BANGO, úprimnú sústrasť celej rodine, svetlo večné nech mu svieti. Navždy v našich srdciach,“ oznámila na fanúšikovskej stránke trnavská rómska kapela City Boys Trnava

city boys

Peter Bango (druhý zľava) na archívnej fotke kapely City Boys Trnava. Zdroj: Facebook/City Boys Kamil

Za Petrom smúti množstvo ľudí, ktorí ho poznali a mali radi jeho hudbu. „Dnes nás opustil môj veľmi dobrý kamarát a vynikajúci spevák. Nemôžem tomu uveriť, že si odišiel tak skoro kamarát môj. Úprimnú sústrasť celej rodine, odpočívaj v pokoji Peťko,“ odkázal mu do neba Miloš.

Ešte pred pár dňami spieval staré hity

Mnohí tomu nechceli uveriť, pretože ešte v piatok hral Peter v Senci. Podľa ich slov to bol výborný človek a skvelý muzikant. Jedno z jeho posledných vystúpení bolo zachytené aj na sociálnej sieti. Vtedy nikto ani len netušil, že si už viac nezaspieva. „Mladý chlap, úžasný spevák, odpočívaj v pokoji spolu s Kamilom budete spievať v hudobnom nebi,“ smúti Veronika.

Peter dokonca inšpiroval aj iných hudobníkov. „Neverím tomu Peťko, bol si skvelý človek, výborný muzikant. Veľmi som si ťa vážil, od vás sme sa učili, motivovali. Boli ste a aj budete mojím hudobným vzorom. Je mi to veľmi ľúto, už ste v nebi spolu s Kamilkom,“ odkázal na sociálnej sieti František.

Významný člen kapely umrel pred dvoma rokmi

Pre kapelu City Boys Trnava nejde o prvú stratu. Ako poznamenal aj František vo svojom odkaze, len pred dvoma rokmi odišiel do neba hudobník Kamil Polakovič, nazývaný aj kráľ rómskej hudby. Zomrel v auguste 2022.

Viac o téme: hudobník, Trnava, úmrtie

Súvisiace články