Regióny Trnava Žilina Ružomberok Top

SMUTNÁ SPRÁVA Náhle zomrel mladý pedagóg, kolegovia sú v šoku

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

RUŽOMBEROK – Pracovníci na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave zažívajú bolestivé obdobie. Navždy ich opustil len 37-ročný pedagóg Juraj Odorčák, ktorý bol nie len inšpirujúcim pedagógom, ale aj vynikajúcim vedeckým pracovníkom. Jeho kolegovia zostali v šoku.

 

Na smutnú správu upozornili správcovia sociálnej siete univerzity, ktorých správa o jeho úmrtí skutočne zaskočila. „S nesmiernou bolesťou a hlbokým zármutkom, šokovaní a skľúčení vám oznamujeme, že nás navždy opustil náš mladý kolega z Filozofickej fakulty UCM – Mgr. Juraj Odorčák, PhD. Vyslovujeme úprimnú sústrasť rodine a najbližším. Nech odpočíva v pokoji.“

Ľútosť nad jeho smrťou vyjadrili aj jeho pedagógovia z Katolíckej univerzity v Ružomberku. „Dozvedeli sme sa túto smutnú správu o Jurajovi, ktorý u nás študoval na Mgr. aj PhD. stupni. Je nám to veľmi ľúto. Úprimnú sústrasť rodine.”

Juraj svojich príbuzných navždy a náhle opustil v stredu 22.9. 2021. Jeho kolegov táto správa zdrvila. Na webe univerzity poznamenali, že to bol “vynikajúci vedecký pracovník, obetavý kolega, inšpirujúci pedagóg, kamarát a priateľ. Juraj Odorčák bol primladý na to, aby sa o ňom písal obsiahly nekrológ.”

Zdroj: FB / Katedra filozofie a aplikovanej filozofie FF UCM v Trnave

Svoj život zasvätil školstvu

Obľúbený pedagóg študoval na Strednej priemyselnej škole v Ružomberku. Neskôr pokračoval vo svojom vysokoškolskom vzdelaní na Katolíckej univerzite v Ružomberku, kde nakoniec absolvoval aj doktoranské štúdium. Na pôde školstva ostal aj v práci. Od roku 2013 začal pôsobiť ako výskumný pracovník na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Následne začal robiť asistenta na Katedre filozofie a aplikovanej filozofie.

Jeho kvality vyzdvihol aj vedúci katedry Peter Fraňo, na ktorej Juraj pôsobil. “V pedagogickej praxi sa Juraj Odorčák zameriaval na logiku a metodológiu, bioetiku, biomedicínsku etiku, ontológiu, problematiku identity osoby a filozofiu postmodernizmu. K vyučovaciemu procesu pristupoval vždy analyticky a s vysokým odborným nasadením,” poznamenal na webe univerzity.

Taktiež poďakoval svojmu kolegovi za hlbokú inšpiráciu. „Za všetky vysoko odborné nápady, za ich realizáciu a tiež za hlbokú inšpiráciu, ktorú nám Juraj Odorčák počas svojho života neustále ponúkal, úprimne ďakujeme. S úctou bývalí kolegovia, študenti a priatelia. Česť jeho pamiatke!”

Zoznam.sk oslovil aj univerzitu, na ktorej obľúbený pedagóg pôsobil, k jeho náhlemu úmrtiu sa odmietli bližšie vyjadriť.