Regióny Bratislava Trnava Top

ŠOKUJÚCE ROZHODNUTIE Najvyššieho súdu! V tichosti prepustili extarostu Dolného Chotára súdeného pre vraždy

Dolný Chotár, starosta, súd, náramok
Starostu stíhaného pre vraždy prepustili na slobodu s monitorovacím náramkom. Zdroj: screen noviny.sk

BRATISLAVA – Po tom, čo senát Najvyššieho súdu prepustil z väzby vo štvrtok bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, v piatok ešte vo svojich šokujúcich rozhodnutiach pokračoval. Na slobodu poslal exstarostu Dolného Chotára obžalovaného z vrážd, členstva v zločineckej skupine, či drogovej trestnej činnosti. František Dora opustil väzobnú celu s monitorovacím náramkom na nohe. 

 

Obžalovaný starosta obce Dolný Chotár je na slobode! V piatok Františka Doru prepustil z väzby senát Najvyššieho súdu. Uznesenie ešte nie je k dispozícii a tak presné dôvody na prepustenie obžalovaného exstarostu z väzby nepoznáme. Pre zregiony.sk to potvrdil aj Dorov obhajca Ľudovít Štanglovič. “Najvyšší súd nahradil väzbu obžalovaného Františka D. staršieho dohľadom probačného a mediačného úradníka, ako aj uložením viacerých povinností a obmedzení. Obžalovanému bola zároveň nariadená kontrola uložených povinností a obmedzení technickými prostriedkami, teda zariadením na určenie polohy kontrolovanej osoby,” reagovala na naše otázky hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová s tým, že uznesenie ešte nie je k dispozícii.

František Dora
František Dora. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

František Dora je spolu so svojím synom Dorom mladším, Ladislavom Alföldim a Rolandom Szamaránszkým obžalovaný z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Špecializovaný trestný súd Doru v decembri minulého roka odsúdil na 25 rokov nepodmienečne. Rozsudok nie je ešte právoplatný a keďže sa obžalovaný odvolal, v prípade rozhodne až Najvyšší súd. Ten na teraz rozhodoval iba o väzbe. Starostu obžalovaného z vrážd prepustili na slobodu s monitorovacím náramkom na nohe. Ten elektronicky monitoruje, či údajný člen zločineckej skupiny neprekročí stanovené územie.

Dora, vraždy, náramok, Dolný Chotár
Doru prepustili na slobodu s monitorovacím náramkom na nohe. Zdroj: screen noviny.sk

Vraždy si mal objednávať samotný Dora ako spôsob umlčania takzvaných bielych koní. Niektoré z vrážd boli vykonané tak, že zastavili svoje obete pod zámienkou policajnej kontroly. V policajnom prestrojení ich presunuli do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Ich postup bol podľa svedectiev taký, že obeti dali na ruky putá, niekoľko hodín ju strážili a potom presunuli na miesto s vykopaným hrobom. Tam svoju obeť zavraždili zaškrtením. Za takýto skutok mali inkasovať členovia skupiny tri milióny slovenských korún s tým, že sa jedna z týchto vrážd mala stať medzi rokmi 2003 a 2004.Keď už biely kôň nebol potrebný, bolo ho treba zlikvidovať,”  vypovedal na jednom z pojednávaní bývalý člen zločineckej skupiny sátorovcov, Juraj Bugár.

Pred Špecializovaným trestným súdom pokračuje proces so starostom Dolného Chotára

Obete krvavého besnenia mafiánskeho gangu hľadajú v malej dedine s názvom Dolný Chotár elitní vyšetrovatelia NAKA dodnes. V kauze ťahajú za nitky najmä starosta so synom. Oboch Dorovcov elitní vyšetrovatelia NAKA zadržali súčasne ešte v roku 2019. Starostu a Alföldiho špecializovaný trestný súd odsúdil na 25 rokov za vraždy bielych koní. Dorovi mladšiemu pre jeho priznanie súd vyriekol verdikt 22 rokov.

Galéria
Dolný Chotár
Obec Dolný Chotár. Zdroj: zregiony.sk BP
kopanie, Dolný Chotár
Vyšetrovatelia kopú na nových miestach, ktoré Alföldi označil. Zdroj: grab-tvnoviny.sk
Dolný Chotár
Obecný úrad Dolný Chotár. Zdroj: zregiony.sk
Dolný Chotár
Obec Dolný Chotár. Zdroj: zregiony.sk BP
Dolný Chotár
Obec Dolný Chotár. Zdroj: Ivan Mego
kopanie, Dolný Chotár
Konkrétne tieto miesta označili svedkovia za ilegálne hroby v Dolnom Chotári. Zdroj: zregiony.sk BP
kopanie, Dolný Chotár
Miestni tvrdia, že naposledy tu policajti kopali zhruba pred týždňom. Zdroj: zregiony.sk BP
kopanie, Dolný Chotár
Malý Dunaj v Dolnom Chotári. Zdroj: zregiony.sk BP
kopanie, Dolný Chotár
Most ponad Malý Dunaj, ktorý vedie k potencionálnemu nálezisku tiel. Zdroj: zregiony.sk BP
Ladislav Alföldi
Ladislav Alföldi sa k vraždeniu priznal. Zdroj: TASR
Dolný Chotár
Dom starostu Dolného Chotára. Zdroj: zregiony.sk BP
Dolný Chotár
Dom starostu Dolného Chotára. Zdroj: zregiony.sk BP
Dolný Chotár
Dom starostu Dolného Chotára. Zdroj: zregiony.sk BP
navigate_before
navigate_next

Gang sátorovcov

Gang sátorovcov ktorých členmi majú byť aj starosta so synom operoval v okolí Dunajskej Stredy. Obávaná skupina zabijakov nesie názov po svojom zakladateľovi, bossovi Ľudovítovi Sátorovi. Sátora mali v roku 2010 zavraždiť jeho vlastní podriadení. Dokopy mali členovia skupiny zabiť minimálne 80 ľudí. Medzi nimi figurujú najmä takí, ktorí sú dodnes evidovaní v policajnej databáze ako nezvestní alebo hľadaní pre ekonomickú, či inú trestnú činnosť. Sátorovci sa vraždili aj medzi sebou, na objednávku, likvidovali potenciálnych svedkov a hlavne zabíjali biele kone, v tomto prípade išlo o ľudí, ktorých použili na podvody s DPH. Niektoré zdroje hovoria o tom, že sátorovci zlikvidovali približne dve stovky ľudí, ktorých použili na spomínané podvody.

KRVAVÉ BESNENIE mafiánskeho gangu! Policajti vykopávajú ďalšie tri obete