Regióny Trnava

Správa a údržba ciest Trnavského kraja mala o 40 percent menej výkonov oproti minulému roku

Ilustračné. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

TRNAVA – Správe a údržbe ciest (SÚC) Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) klesli výkony zimnej údržby za obdobie od 1. decembra 2022 do 28. februára 2023 na 60 percent oproti rovnakému obdobiu v predchádzajúcej zime.

 

“Vďaka priaznivým poveternostným podmienkam sme v uplynulých týždňoch nevykonávali zimnú údržbu. Keďže predpoveď počasia na nasledujúce dni vyzerá prajne, plánujeme od 15. marca prejsť zo zimnej na letnú údržbu,” uviedla SÚC TTSK.

Ako doplnila, vozidlá ostanú k dispozícii so zimnými nadstavbami, no zmenia sa pracovné zmeny z 12-hodinových na 8-hodinové. “Oproti predchádzajúcim obdobiam sa ušetrilo približne 600.000 eur na posypoch a optimalizácii dispečerskej služby a pohotovosti,” informovala správa a údržba ciest.

Z posypových materiálov sa napríklad počas daného obdobia minulo 11.193 litrov soľanky, kým sezónu predtým to bolo 27.850 litrov. Rozdiel je aj v počte výkonov.

Pri pluhovaní najazdili vozidlá organizácie 8102 kilometrov (km), kým v porovnateľnom období minulej sezóny to bolo 20.090 km. Pri posýpacích prácach to bolo v sledovanom období o viac ako 20.000 km menej a na presunoch najazdili vozidlá organizácie o približne 11.000 km menej oproti rovnakému obdobiu predchádzajúcej zimnej sezóny.