Regióny Trnava Piešťany

Súd v Piešťanoch opätovne posúdi nárok na odmeny člena bývalého vedenia letiska

ilustračné foto Zdroj: pixabay.com

TRNAVA / PIEŠŤANY– Okresný súd (OS) v Piešťanoch sa bude opätovne zaoberať prípadom odmien pre jedného z členov bývalého vedenia Letiska Piešťany. Voči vyplateniu vyše 38-tisíc eur Vladimírovi Krátkemu sa odvolalo terajšie vedenie letiskovej spoločnosti, ktorej hlavným akcionárom je Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Odvolací Krajský súd v Trnave rozhodol o vrátení veci OS na ďalšie konanie. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

 

OS v Piešťanoch v apríli 2019 pôvodným rozsudkom rozhodol v neprospech letiska. “Trváme na stanovisku, že vyplatenie odmien ľuďom, ktorí priviedli letisko na pokraj zániku, je nemorálne, a preto nenárokovateľné, sme ďalej odhodlaní brániť spoločný majetok,” uviedol Viskupič. Bývalý manažment letiska, ako doplnil, zanechal spoločnosť s celkovým dlhom 2,3 milióna eur a v súčasnosti si niektorí jeho členovia súdnou cestou vymáhajú za svoje pôsobenie vysoké finančné odmeny. Celková výška nevyplatených odmien bývalým členom vedenia letiska aj s úrokmi z omeškania prekračuje podľa neho pol milióna eur. “Vladimír Krátky sa ako člen predstavenstva zúčastnil na 22 zasadnutiach, v prepočte teda jedna jeho účasť vychádza na sumu viac ako 1700 eur. Nie je jasné, čo vlastne za tie obrovské peniaze robil, keďže letisku žiadnym spôsobom nepomohol, naopak, letisko smerovalo k totálnemu úpadku,” konštatoval predseda TTSK.

Súčasní nominanti TTSK v orgánoch letiskovej spoločnosti pracujú bez nároku na odmenu. “Nové vedenie kraja za aktívnej spolupráce ďalších akcionárov, mesta Piešťany a Ministerstva dopravy a výstavby SR, začalo letisko manažérsky riadiť a modernizovať. Za vyše dva a pol roka sa podarilo získať historicky prvé charterové lety a na letisko sa vrátili aj letecké dni – Festival letectva Piešťany,” informoval Viskupič.