Regióny Trnava

Svitá na lepšie časy? Skalická nemocnica začína operovať

Zdroj: nspskalica.sk

SKALICA – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica sa aj naďalej zlepšuje pandemická situácia a v nemocnici intenzívnejšie začínajú s plánovanou operatívou. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel Martina Pavliková.

 

Ako doplnila, klesá počet pacientov aj zamestnancov s novým koronavírusom. “V popredí záujmu je stále očkovanie a testovanie. Nemocnica zaznamenala zvýšený záujem o testovanie zo slín,” uviedla Pavliková.

“Môžem potvrdiť, že po dlhých mesiacoch si skutočne môžeme vydýchnuť. K dnešnému dňu je už len päť našich zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19. To nám umožňuje návrat do takmer štandardnej prevádzky nemocnice z pohľadu organizácie práce lekárov, sestier, ale aj nezdravotníckeho personálu,” informoval riaditeľ nemocnice Jakub Rybár.

Nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť desiatim pacientom s novým koronavírusom, traja sú ešte napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. “Situácia vo vývoji pandémie v regióne má stále pozitívny trend a celkové čísla ľudí s novým koronavírusom klesajú. V uplynulom týždni sme otestovali 518 ľudí PCR testami s pozitivitou 18 percent,” uviedol riaditeľ.

Za uplynulý týždeň pribudlo 907 zaočkovaných registrovaných záujemcov. “Za rovnaké obdobie v nemocnici vykonali 75 operácií, pričom ambíciou je zvyšovať podiel plánovaných zákrokov. Návštevy pacientov zatiaľ zostávajú zakázané,” doplnila hovorkyňa.