Regióny Trnava Top

TOMUTO by ste neverili! Lekárka oznamom na dverách VYTOČILA ľudí: Mohla si to dovoliť?

Takýto oznam čakal pacientov na dverách ambulancie v Trnave. ZDROJ: Nekŕmte nás odpadom/FB

TRNAVA – Obyvatelia Trnavy ostali v šoku. Na dverách jednej z trnavských ambulancií ich totiž čakal oznam, ktorý by v živote nečakali. Hovorí sa v ňom, že objednaní pacienti musia na vyšetrenie jednoducho počkať.

 

V čakárni na endokrinologickom oddelí v Trnave čakalo prichádzajúcich pacientov nemilé prekvapenie. Po prečítaní oznamu na dverách ambulancie ostali v nemom úžase. Píše sa v ňom totiž, že aj objednaní pacienti nemajú očakávať vyšetrenie na čas, kedy sa objednali.

„Čas, na ktorý ste objednaní, je časom, od kedy sa na vyšetrenie začína čakať. Neznamená čas realizácie vyšetrenia. Ďakujeme za pochopenie,“ tieto dve vety pobúrili stovky ľudí na sociálnej sieti. V komentároch pod uverejnených oznam sa okamžite spustila vlna negatívnych reakcií.

„Ale ľudia ten čas, na ktorý sú objednaní, vnímajú ako čas, kedy majú byť vyšetrení, tak nech teraz z toho necúvajú a nevyhovárajú sa. V Nemecku, keď príde tak aj berú na ten čas, takže tam sa to dá? A na Slovensku nedá?,“ píše rozhorčene Paulína.

K nej sa pridávajú aj ďalší nahnevaní komentujúci. „To chcú iba vytočiť ľudí…A potom sa čudujú, že ľuďom prasknú nervy…Veď oni robia nervy ako prví,“ komentuje Lucka.

Takýchto lekárov je viac

Anna zasa hovorí, že takýto oznam nie je novinkou. „Takýto nápis som videla pomaly už asi u všetkých lekárov. To už je také slovenské. Ešte keď si za objednanie treba aj zaplatiť a zoberú vás až o 1-2 hodiny je úplne super,“ píše sarkasticky.

To, že podobné oznamy sa nachádzajú aj v iných ambulanciách po celom Slovensku, potvrdzuje aj Nikola. „Aj v Prievidzi na uniklinike je takýto oznam. Zjavne sa ľudia sťažovali, že musia čakať i keď sú objednaní, tak to vymysleli takto. Minule sme tam boli objednaní o 10 a na rad sme sa dostali o pol 3.“

Aj Zuzana potvrdzuje, že upozornenia od lekárov na čakaciu dobu, sú už v súčasnosti bežné. „Presne s týmto oznamom som sa stretla na PK Klokocina u očnej a vtedy mi to vtipné nepripadalo. U väčšiny lekárov je to čas, kedy zoberú na vyšetrenie. Sestrička môže pokojne objednať aj 20 pacientov na 7.00 a všetci tam budeme čakať aj celý deň.“