Regióny Trnava

Fakultná nemocnica v Trnave príjme v súvislosti s hodnotením INEKO opatrenia

Zdroj: Glob.sk/juh

TRNAVA – Vedenie Fakultnej nemocnice v Trnave považuje výsledky hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO za dôležitý nástroj porovnávania jednotlivých zdravotníckych zariadení. Umiestnenie na poslednej priečke medzi štátnymi univerzitnými a fakultnými nemocnicami v najnovšom rebríčku si preto vyžiada opatrenia.

 

„Našim pacientom sa snažíme poskytovať vysokokvalitnú zdravotnú starostlivosť. Vedúci pracovníci Fakultnej nemocnice Trnava rozanalyzujú jednotlivé ukazovatele rebríčka a vypracujú opatrenia. Následne bude našou snahou a cieľom vylepšiť celkový rating pre Fakultnú nemocnicu Trnava,“ povedala k nelichotivému postaveniu nemocnice jej hovorkyňa Katarína Tittelová.

Podľa hodnotenia INEKO má trnavská nemocnica s výnimkou urgentu ostatné ukazovatele priemerné alebo podpriemerné. Má druhých najmenej spokojných pacientov, ktorí podávajú sťažnosti na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v najväčšej miere.

Vyhrala Rooseveltová nemocnica

Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2019 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc obhájila Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica. Druhé miesto v hodnotení vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti obsadila minulý rok tretia – Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN. Ocenenie bronzová Nemocnica roka získala Univerzitná nemocnica Martin.

V kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc bolo porovnávaných jedenásť nemocníc. Posledné tri priečky patrili Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, Fakultnej nemocnici Trenčín a Fakultnej nemocnici Trnava.