Trnavapripravila pre svojich obyvateľov novinku. Zvyšuje sa aj počet odberných miest z pôvodných 20 na 30

TRNAVA – Trnava zvýši pre testovanie na COVID-19 počas nadchádzajúceho víkendu počet odberových miest z 20 na 30. Zároveň pre nasledujúci pondelok (1. 2.) a utorok (2. 2.) otvorí namiesto 13 až 15 odberových miest. Novinkou je, že sa záujemcovia budú môcť objednať na konkrétny termín. Informoval o tom primátor Peter Bročka na sociálnej sieti.

 

„Vyčleníme 9000 časeniek,“ spresnil primátor. Počas víkendu budú odberové miesta otvorené od 8. do 18. hodiny, v pondelok a utorok opäť od 16. do 20. hodiny. Čas čakania skráti aj aplikácia TrustOne, vďaka ktorej sa možno zaregistrovať vopred a netreba na mieste čakať na výsledok. Okrem toho informácie o čakacích dobách budú na testovanie.trnava.sk aktualizované priamo z odberného miesta každých 10 minút.

Okres Trnava opakuje testovanie antigénovými testami, v meste bol výsledok z predchádzajúceho testovania 1,27 percenta pozitívnych, na testy prišlo 22 642 ľudí, z toho 288 malo pozitívny výsledok.

Viac o téme: COVID-19, konkrétny termín, novinka, objednanie sa, odberné miesta, Peter Bročka, Primátor, registrácia, testovanie, Trnava, výsledok, zvýšenie

Súvisiace články