Regióny Trnava

Trnavčania sa môžu tešiť: Čaká ich bohatý kultúrny program

Ilustračná foto. Zdroj: www.trnava.sk

TRNAVA – Návštevníci a obyvatelia okresu Trnava sa môžu počas júna tešiť na viaceré kultúrne podujatia. Ide o festival, krst knihy, výstavu, putovanie za pokladmi v Dolnej Krupej, ako aj na tradičné jarné hudobné slávnosti. Informovala o tom Natália Kostrošová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

 

“Obyvatelia a návštevníci regiónu sa dočkali. Sme veľmi radi, že sa opäť začínajú konať kultúrne podujatia. Prosím zároveň všetkých návštevníkov, aby dbali na dodržiavanie platných opatrení. Chránia tým nielen seba, ale aj ostatných,” uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Alexander Prostinák.

Kultúrny jún odštartuje Festival Lumen, ktorý otvoril svoje brány už v piatok (4. 6.). Návštevníci sa môžu tešiť na štyri koncerty, workshopy a kultúrny program. Vrcholom podujatia bude vystúpenie speváčky Simy Martausovej.

V sobotu sa v Dolnej Krupej uskutoční Putovanie za pokladmi. Ide o podujatie, ktoré nahrádza tradičnú slávnosť ruží. Tá sa v tomto roku neuskutoční pre rekonštrukciu kaštieľa. “Putovanie za pokladmi sa začne o 13.00 h popoludní. Návštevníci môžu začať svoju individuálnu prechádzku v historickom parku plnom ružových záhonov nachádzajúcom sa pri kaštieli. Súčasťou podujatia bude aj komentovaná prehliadka, módna prehliadka Anastázie Huštákovej, koncert Vlasty Mudríkovej a večerné čítanie,” doplnila Kostrošová.

“V nedeľu (6. 6.) sa uskutoční podujatie s názvom Trnavská hudobná jar 2021. Ide o 53. ročník festivalu klasickej hudby. Návštevníci si môžu prísť vypočuť tóny flauty a organu do Baziliky sv. Mikuláša v Trnava. Festival začína o 20.00 h. Vstup je voľný,” informovala Kostrošová.

V druhom júnovom týždni budú kultúrne podujatia pokračovať vo štvrtok (10. 6.) výstavou a krstom knihy Ramble Trnava od fotografky Emy Lančaričovej, ktorá sa venuje práci s analógovou fotografiou. Podujatie sa uskutoční v arkieri Mestskej veže v Trnave. Výstava bude zameraná na špecifický pohľad autorky na mestské zákutia, ktoré odhaľujú nepoznanú atmosféru v špecifických svetelných podmienkach.