Regióny Trnava

Trnavská Knižnica ponúka on-line program k Týždňu slovenských knižníc

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

TRNAVA – Trnavská Knižnica Juraja Fándlyho (KJF) pripravila na tohtoročný Týždeň slovenských knižníc on-line program, ktorý sa počtom podujatí neveľmi líši od predchádzajúcich rokov, keď bola v tom čase otvorená. Na každý deň od pondelka 1. marca do piatka 5. marca zaradila podujatia pre dospelých alebo detských čitateľov. Informoval o tom riaditeľ KJF Pavol Tomašovič.

 

“Program sme zostavili v rámci motta tohto ročníka Knižnice pre všetkých,” povedal Tomašovič. Ako prvá príde na rad inscenácia o fyzike, tvorbe elektrickej energie a o živote slávneho vynálezcu Nikola Teslu s názvom Tesla a priatelia, ktorá bude v on-line vysielaní pre deti v dopoludňajších hodinách.

Na utorok je pripravená on-line Osemsmerovka – tajnička pre čitateľov. V stredu 3. marca dopoludnia sa uskutoční virtuálna prehliadka oddelenia pre deti s tipmi na čítanie a tiež tréning pamäte s cvičeniami, o 17. hodine bude pokračovať cyklus Trnavská poetika stretnutím Figuríny neplačú, na ktorej hosťa, lekára a poeta Miroslava Danaja vyspovedá dvojica moderátorov Pavol Tomašovič a Štefan Kuzma. O hudobnú časť sa postará hudobníčka Jana Andevská.

Nasledujúci deň si záujemcovia môžu pozrieť prezentáciu o spisovateľovi Jurajovi Fándlym a záver Týždňa slovenských knižníc prinesie ďalšie pokračovanie cyklu Literárne inšpirácie na víkend – knižnica, kniha, vesmír, v ktorom riaditeľ KJF už od prvej vlny pandémie pravidelne prináša zamyslenia o literatúre a živote. Tentoraz pôjde o esej na motívy poviedok spisovateľ, nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Jorgeho Luisa Borgesa.