Trnavskí policajti si posvietili na opitých vodičov

TRNAVA – Policajti na cestách v Trnavskom kraji vykonali počas uplynulého týždňa (6. – 12. 12.) 3167 dychových skúšok na alkohol, čo je o 616 menej ako týždeň predtým. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

 

Z nich vyšlo 14 kontrolovaných s pozitívnym výsledkom, čo je o 13 menej ako v predchádzajúcom týždni. „Z tohto množstva bolo päť vodičov, čo je o desať vodičov menej ako v predchádzajúcom týždni, cyklistov bolo deväť, čo je o troch menej ako týždeň predtým. Viac ako jedno promile alkoholu v dychu zaznamenala polícia u dvoch vodičov, ktorí sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla Antalová.

Policajti na cestách počas týždňa zaevidovali 65 škodových udalostí, čo je o 20 viac ako týždeň predtým. „Pri 29 dopravných nehodách zahynula jedna osoba. Minulú stredu (8. 12.) zahynula 45-ročná žena, ktorá nedala prednosť na križovatke v okrese Dunajská Streda. Nikto neutrpel ťažké zranenie a ľahko sa zranilo 14 účastníkov dopravných nehôd. Dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu spôsobil jeden vodič,“ informovala hovorkyňa.

Viac o téme: alkohol za volantom, opity vodič, policajti, Polícia SR

Súvisiace články