Trnavský kraj otvoril sezónu splavovania s podujatím S Vesnou na vodu

SKALICA – Podujatie S Vesnou na vodu otvorilo v Trnavskom kraji už tretíkrát vodácku sezónu. Organizuje ho Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) a v tomto roku ho prvýkrát spojila s otvorením plavieb na Baťovom kanáli pri Skalici. Uviedol to Martin Palkovič z KOCR.

Vodáci, ale aj tí, ktorí so splavovaním nemajú skúsenosť, sa mohli pridať k skupinám, ktoré sa pustili na výlety po Malom Dunaji, Dunajských ramenách a Váhu. Splavujú úsek Sokolovce – Hlohovec, kde má najdlhšia slovenská rieka svoju pôvodnú, blúdivú podobu. „Nemenej zaujímavý je splav poslednej vnútrozemskej delty Dunaja – výletníci sa presvedčia, že Dunajské ramená sú na jar plné života. Pozoruhodný je aj Malý Dunaj, na ktorom Vesna splavuje úsek od vodného mlyna Tomášikovo po obec Jahodná,“ doplnila Petra Hencelová z KOCR.

Na Baťovom kanáli si v jeho jedinom slovenskom prístave záujemcovia môžu prenajať motorové člny alebo sa po ňom odviesť zo Skalice v sprievode miestneho lodivoda. Na „Baťáku“ sezónu otvorili už sedemnásty krát.

„Výhodou našich splavov, ktoré budú trvať až do jesene je, že účastníci nemusia mať žiadne špeciálne vybavenie ani skúsenosti so splavovaním. O všetko sa postarajú odborníci – lokálni splavovatelia, s ktorými na podujatí S Vesnou na vodu spolupracujeme,“ doplnila Hencelová.

Viac o téme: letná sezóna, S Vesnou na vodu, splavovanie, Trnavský samosprávny kraj, vodáctvo

Súvisiace články