Regióny Trnava

Trnavský kraj sa pýši už štvrtým očkovacím centrom, podal ďalších 12 500 vakcín

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj počas uplynulého víkendu (8. – 9. 5.) premiérovo očkoval vo štvrtom veľkokapacitnom očkovacom centre, ktoré sa nachádza v športovej hale na Rybníkovej ulici v Trnave. Informovalo o tom komunikačné oddelenie kraja.

 

Prvýkrát samospráva očkovala vakcínou Moderna, takže už očkuje všetkými tromi aktuálne schválenými vakcínami. Od konca februára bolo v krajských očkovacích centrách podaných už viac ako 74.000 dávok vakcín. “Veľmi ma teší, že sme podali ďalších 12.500 vakcín, a to nielen prvých, ale aj druhých dávok. Záujem o ochranu pred vírusom je veľký, čo nám dáva nádej, čo najskôr žiť normálny život,” uviedol predseda kraja Jozef Viskupič.

Vakcínou Pfizer/BioNTech sa očkovalo v sobotu (8. 5.) v športovej hale v Trnave a v stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede a Skalici. Vakcína Moderna sa podávala prvýkrát v nedeľu (9. 5.) v trnavskej športovej hale. Druhá dávka vakcíny AstraZeneca bola podávaná po oba víkendové dni na Strednej zdravotníckej škole Trnava.

Informácie o očkovaní aj mapy očkovacích centier samosprávneho kraja sú dostupné na stránke zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.