Regióny Trnava

Trnavský samosprávny kraj vysúťažil rekonštrukciu úseku cesty medzi Naháčom a Dolným Dubovým

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

TRNAVA – Rekonštrukciu cesty spájajúcej Naháč s Horným a Dolným Dubovým v okrese Trnava vysúťažila Správa a údržba ciest (SÚC) Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) za menej ako 475-tisíc eur. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK. Podľa samosprávneho kraja predstavuje vysúťažená suma úsporu 57 percent z odhadovaných nákladov.

 

“Pokračujeme v modernizácii našej cestnej infraštruktúry. Nezabúdame pri tom ani na cesty III. triedy. Podarilo sa vysúťažiť súvislú rekonštrukciu vyťaženého šesťkilometrového úseku. Oproti predpokladu sme ušetrili viac ako polovicu. Za tieto peniaze opravíme ďalšie kilometre ciest,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

V rámci systémového prístupu k opravám ciest dostane úsek medzi križovatkami s cestami II/502 a II/560 nový povrch v celej svojej dĺžke. Odvodňovacie priekopy budú vyčistené a obnovené tak, aby boli funkčné a stojatá voda neznehodnocovala komunikáciu vrátane krajníc.

S prácami sa začne na budúci rok, po skončení zimnej údržby. “Vzhľadom na intenzitu dopravy a dopravný význam komunikácie budú všetky opatrenia realizované tak, aby bola zachovaná prejazdnosť vozidiel minimálne v jednom jazdnom pruhu. O podrobnostiach bude samosprávny kraj včas informovať,” doplnilo komunikačné oddelenie kraja.