Regióny Trnava

Trojica zo Senice vydierala muža za sex s údajnou neplnoletou

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

SENICA – Muž a dve ženy zo Senice sú obvinení zo zločinu vydierania. Vyhliadnutej obeti, 29-ročnému mužovi, tvrdili, že využil sexuálne služby iba 14-ročného dievčaťa. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

 

Podvod zinscenovala trojica začiatkom marca a začal sa ponukou na internete. “Najmladšia z trojice, 17-ročná dievčina, si vymyslela prezývku a po vzájomnej komunikácii s obeťou dohodla stretnutie. Všetko prebiehalo podľa plánu až do chvíle, kým vedľa auta poškodeného nezaparkovalo ďalšie. Z auta vystúpili 22-ročný Maroš a 27-ročná žena. Maroš začal búchať po kapote bejzbalovou palicou a muža obvinil, že dievčina je jeho a má iba 14 rokov,” uviedla Linkešová. Trojica muža vydierala, aby jej zaplatil 400 eur, inak všetko povie jeho žene. Popri tom pokračovala v rozbíjaní jeho auta. Z obavy o život a zdravie poškodený trojici nakoniec vydal 300 eur v hotovosti, ktoré vybral z bankomatu, a navyše poškodením auta utrpel materiálne škody za ďalších 250 eur.

“Vyšetrovateľka trojicu obvinila, Maroša polícia stíha aj za dva prečiny marenia výkonu úradného rozhodnutia. V prípade jazdy bez vodičského preukazu bol právoplatne, v takzvanom superrýchlom konaní pred pár dňami odsúdený. Policajti ho za volantom pristihli navyše v čase, keď mal dodržiavať kvôli najbližším nariadenú karanténu. Za porušenie karantény a odmietanie nosenia rúška mu senickí policajti uložili na mieste pokutu. Ďalšieho marenia sa dopustil tým, že ignoroval rozhodnutiu súdu a po prepustení z výkonu trestu nepokračoval v ochrannom liečení,” doplnila hovorkyňa. Vyšetrovateľka preto spracovala návrh, aby bol obvinený stíhaný vo väzbe. Obe ženy sú stíhané na slobode. Za uvedený skutok hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody až na desať rokov.