Regióny Trnava Skalica

Upratovanie Skalice vrcholí. Mesto sa pripravuje na veľké finále

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

SKALICA – Na sobotu (24. 4.) chystajú v Skalici finále tohtotýždňového jarného čistenia mesta pri príležitosti Dňa Zeme. Do organizácie sú popri samospráve zapojené materské, základné a stredné školy a zamestnávateľské spoločnosti. Informovala o tom primátorka mesta Anna Mierna.

 

“Jarné upratovanie je cestou k čistejšiemu a zelenšiemu prostrediu. Spoločnými silami musíme robiť všetko, aby sme svoje okolie chránili pre seba i budúce generácie. Skalica je dlhodobo lídrom na Slovensku v separácii odpadov a radi by sme v ekologických aktivitách pokračovali aj naďalej,” uviedla Mierna. Projekt je realizovaný v spolupráci s organizáciou Si EKO, podporili ho aj umelci Adela Vincezová a Robo Opatovský, ktorý sa čistenia aj zúčastní.

V sobotu je zraz dobrovoľníkov o 10.00 h, pomôcť Skaličanom by mal podľa primátorky prísť tiež štátny tajomník ministerstva životného prostredia Juraj Smatana. Samospráva poskytuje rukavice, rúška a vrecia na odpad. Na parkoviskách pred NAY Elektrodomom, letným štadiónom a na dopravnom ihrisku sú miesta stretnutia a zároveň odkladania vriec s nazbieraným odpadom. Mesto potom zabezpečí ich zber.