Regióny Trnava Hlohovec

V Hlohovci sa otvorí prezenčné vyučovanie v materských školách a na 1. stupni základných škôl

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

HLOHOVEC – V materských školách (MŠ) a prvom stupni základných škôl (ZŠ) v Hlohovci sa od pondelka 22. marca obnoví prezenčná výučba. Stane sa tak podľa hovorkyne mesta Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, ktorý reaguje na zlepšujúci sa vývoj epidemiologickej situácie v okrese Hlohovec a odporúča postupovať v zmysle platného COVID automatu.

 

“Mesto Hlohovec ako zriaďovateľ škôl bude pri otváraní škôl postupovať podľa usmernenia ministerstva školstva, ktoré sa rovnako opiera o COVID automat. Podmienkou nástupu detí do škôl je negatívny test jedného z rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov pri prezenčnej výučbe, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní, a predloženie čestného vyhlásenia,” uviedla hovorkyňa. Školy od 22. marca už nebudú zabezpečovať dištančné vzdelávanie žiakom 1. stupňa, ktorí do školy nenastúpia. Súčasne bude prebiehať aj školské stravovanie a prevádzka školských klubov detí.

Na 2. stupni ZŠ sa prezenčne budú vyučovať tak ako doteraz iba žiaci bez možnosti prístupu k dištančnej forme vzdelávania, ktorí sa tiež musia preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Ostatní žiaci druhého stupňa pokračujú v dištančnom vzdelávaní. Základná umelecká škola v Hlohovci pokračuje dištančne v zabehnutom systéme vzdelávania. Centrum voľného času zostáva aj naďalej zatvorené.