V Holíči pri Spojenej škole vyrástlo nové multifunkčné ihrisko

HOLÍČ – Po štyroch mesiacoch ukončil Trnavský samosprávny kraj výstavbu ďalšieho multifunkčného športového areálu v rámci siete stredných škôl. Ihrisko pri Spojenej škole v Holíči stálo viac ako 250 000 eur, ktoré kraj vyčlenil zo svojho rozpočtu. Slúžiť bude aj verejnosti. Informoval o tom komunikačný odbor Trnavského samosprávneho kraja.

 

Podobné projekty realizoval Trnavský samosprávny kraj už v Trnave, Hlohovci, Senici či Dunajskej Strede. „Oblasť školstva je pre nás prioritou, pri stredných školách, ktorých sme zriaďovateľom, staviame nové športoviská, ale aj modernizujeme a rekonštruujeme tie existujúce. Okrem športoviska sme na tejto škole kompletne zrekonštruovali kotolňu a tiež nainštalovali centrálne riadený bezdrôtový systém zónovej regulácie vykurovania spolu za 346 000 eur,“ uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Nové športovisko v Holíči má trvácny a ekologický umelý povrch, vybudovaný bol aj nový prístupový chodník a na jar bude dokončená úprava okolia ihriska. V rámci projektu boli namontované športové doplnky a výbava športovísk.

V rámci rozvoja športovej infraštruktúry na Záhorí pokračuje Trnavský samosprávny kraj s výstavbou novej športovej haly pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách v Senici. Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 1,9 milióna eur, pričom kraj získal príspevok vo výške 1,1 milióna eur z Fondu na podporu športu. Okrem toho chce realizovať prístavbu telocvične pri Strednej zdravotníckej škole v Skalici. So stavebnými prácami plánuje začať začiatkom budúceho roka.

Viac o téme: Holíč, ihrisko, multifunkčné ihrisko, náklady, samospráva, škola, Trnavský kraj, výstavba

Súvisiace články