Regióny Trnava Dunajská Streda

V okrese Dunajská Streda zistila dve tajne otvorené prevádzky

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

DUNAJSKÁ STREDA – Polícia počas kontrolovania dodržiavania pandemických opatrení zistila v okrese Dunajská Streda dve tajne otvorené prevádzky. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

 

Prvý prípad riešili policajti vo Veľkom Mederi. Na základe podnetu regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) išli skontrolovať miestne pohostinstvo. “Po pár minútach videli vychádzať muža cez bočnú bránu. Pri kontrole sa muž priznal, že bol v danej krčme a popíjal tam alkohol,” uviedla polícia.

Ako doplnila, neskôr z brány vyšli ďalší dvaja muži. Oboch policajti zastavili a skontrolovali. “Prvý tvrdil, že tam vypil čaj, pri dychovej skúške však nafúkal viac ako 1,3 promile alkoholu. Druhý vraj opravoval záchod, následne priznal, že si dal aj pivo. Dovnútra ich pustila miestna čašníčka,” informovala polícia. Previnilcom hliadka za porušenie zákazu vychádzania uložila blokovú pokutu, ktorú zaplatili na mieste. Porušenie opatrení zo strany pohostinstva policajti postúpili na RÚVZ.

Podobný prípad riešili policajti v ďalšej obci pri Dunajskej Strede. “Hliadka pri preverovaní oznámenia zistila, že sa v miestnom pohostinstve nachádzajú štyri osoby. Okrem majiteľa a jeho syna tam popíjali aj dvaja muži, ktorí sa v krčme zdržiavali bezdôvodne. Policajti im za to uložili blokovú pokutu. Majiteľ sa za porušenie zákazu otvorenia prevádzky bude zodpovedať príslušnému RÚVZ,” doplnila polícia.