Regióny Trnava Piešťany

V Piešťanoch bude sympózium o individuálnej terapii pri spasticite

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

PIEŠŤANY – Medzinárodné sympózium Súčasné možnosti individuálnej terapie pri spasticite pripravilo na sobotu 27. apríla Neurorehabilitačné centrum Adeli Medical Center (AMC) v Piešťanoch. Je určené pre odborníkov a lekárov i laickú verejnosť, rodiny s postihnutým členom, ktorí čelia vďaka zvýšenému napätiu svalových vlákien nepriaznivej prognóze vývoja zdravotného stavu. Informovalo o tom AMC.

Problém spasticity sa týka len na Slovensku niekoľko desiatok tisíc pacientov, bojujúcich s následkami úrazov hlavy, mŕtvice ako aj pacientov s celoživotnými následkami detskej mozgovej obrny. “Osobnosti neurológie a neurochirurgie budú diskutovať aj o nie vždy známych metódach liečbe spasticity. Tematické spektrum sympózia siaha od možností botoxovej terapie po elektrickú stimuláciu, podávanie liekov zmierňujúcich spasticitu a množstvo neurochirurgických postupov,” uvádza AMC.

Účastníci si vypočujú prednášky významného viedenského neurológa Heinricha Bindera, významnú osobnosť neurorehabilitácie a terapeutických metód pre komatických pacientov pôsobiaceho v Južnom Tirolsku a Rakúsku Leopolda Saltuariho, tiež rakúsku neurologičku Brigitte Freundl, Memet Özeka, pôsobiaceho v Turecku i USA a slovenského odborníka Jozefa Pribulu, ktorý bude zdieľať svoje klinické skúsenosti s fenoménom spasticity a s jej vplyvom na motivovanosť pacienta.