Regióny Komunálne voľby Voľby 2022 Trnava

V Seredi je nielen nový primátor. Vymenia sa dve tretiny zastupiteľstva

V Seredi sa vymení takmer celé zastupiteľstvo. ZDROJ: TASR

SEREĎ – Nový primátorom Serede bude Ondrej Kurbel (nezávislý). Zvíťazil spomedzi štvorice kandidátov, nahradí doterajšieho primátora Martina Tomčányiho, ktorý sa o funkciu už neuchádzal. Bol však zvolený za poslanca zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja ako vôbec prvý za toto mesto.

 

V mestskom zastupiteľstve budú vo funkciách poslancov pokračovať iba šiesti doterajší, v 13 prípadoch z celkových 19 postov prichádza k výmene.

Kurbel získal vo volebnom boji 1996 platných hlasov (46 percent). Do volebných miestností prišlo počas volieb 4 472 Seredčanov, obálku odovzdalo 4 235 ľudí. Nový primátor je seredskej verejnosti známy ako spoluzakladateľ miestneho zboru skautov, dobrovoľník v rámci environmentálnych a kultúrnych aktivít aj ako architekt, ktorý navrhol a spoločne so skautmi a ďalšími dobrovoľníkmi zrealizoval oddychovú zónu pri Váhu na Garbiarskej ulici. Verejnosť ho za posledné štyri roky mohla poznať ako poslanca mestského zastupiteľstva, ktorý bojoval za záchranu seredského kaštieľa.