Regióny Trnava

V strednej športovej škole zmodernizovali areál

Nový športový areál už slúži verejnosti. ZDROJ: trencin.sk

TRNAVA – Druhú etapu rekonštrukcie multifunkčného areálu dokončili pri Spojenej škole na Ulici Jána Bottu v Trnave. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK.

 

Celková vyčlenená suma na stavebné práce v rámci oboch etáp bola viac ako 280.000 eur a samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom školy, ich prefinancoval z vlastného rozpočtu. “V minulom roku sme dokončili modernizáciu bežeckého oválu, šprintérskych roviniek a pieskového doskočiska. Druhá etapa zahŕňala rekonštrukciu multifunkčného ihriska. Vznikol tak priestor na basketbal, volejbal, malý futbal, hádzanú a tenis,” uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Projekt bol realizovaný v rámci viacročného plánu na výstavbu a modernizáciu 13 športovísk v hodnote sedem miliónov eur. “Športový areál mal viac ako 15 rokov. Z tohto dôvodu aj napriek priebežnej starostlivosti bol jeho technický stav už nevyhovujúci. Športovisko nespĺňalo požiadavky na bezpečnosť,” povedal riaditeľ školy Peter Toman.

Pred začiatkom školského roka 2022/2023 kraj zrekonštruoval aj vstupné schodisko do budovy školy. Jeho pôvodná časť bola zbúraná a nahradená múrom. Uvoľnené miesto obsadil moderný cyklostojan.