Regióny Trnava

V štyroch lokalitách obnovili športoviská

Ilustračné. Zdroj foto: Vizualizácia MČ BA - Staré mesto

SEREĎ – Mesto Sereď odovzdalo do užívania obyvateľom v štyroch mestských štvrtiach obnovené ihriská. Zmodernizovalo ich za viac ako 300.000 eur, podstatnú časť zdrojov získalo aj z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky v programe Podpora regionálneho rozvoja. Informovala o tom hovorkyňa radnice Zuzana Slahučková.

Obyvatelia dostali k dispozícii nové multifunkčné ihrisko, inkluzívne ihrisko pre seniorov, fitness prvky, workoutovú zostavu i detské ihrisko s päťmetrovou pyramídou a exteriérovým šachom. “Vďaka tímovej práci sme rekonštrukcie úspešne ukončili. Športoviská sú dôležité pre zmysluplné a zdravé trávenie voľného času obyvateľov sídlisk a najmä našich mladých,” zdôraznil primátor Ondrej Kurbel.

Seredčania majú podľa neho mať možnosť športovať zdarma v kvalitných podmienkach 21. storočia. “Priestor musí byť nielen bezpečný, ale aj dôstojný a lákavý, aby motivoval k športu a tráveniu času vonku. Kultúrnosť prostredia sa podpisuje aj na kultúrnosti nášho vnútra. Verím, že tá v Seredi porastie priamo úmerne s plánovanými zásahmi do našich verejných priestorov,” dodal. Súčasťou športovísk sú aj nové lavičky a tri mobilné defibrilátory. Mesto na projekt použilo  vlastné zdroje vo výške 30.233 eur.

Oficiálne otvorenie sa uskutočnilo počas Športového štvrtka (11. 4.) na Spádovej ulici. Pásku spolu s primátorom prestrihol prezident Športového klubu futbalu v Seredi Róbert Stareček. “Teší ma, že nové športoviská sú lákadlom pre mládež a verím, že bude viac času tráviť na čerstvom vzduchu s loptou ako s mobilmi,” uviedol.

Športový štvrtok je v Seredi tradičný formát, kedy majú mladí možnosť stretnúť sa v bezpečnom prostredí, spoznať sa navzájom a spoznať ľudí z mestského úradu, ktorí im v prípade potreby vedia poradiť v rôznych otázkach. Pod dohľadom koordinátora pre prácu s mládežou majú možnosť spoznať rôzne druhy športov či spoznať predstaviteľov jednotlivých športových klubov.