Regióny Trnava Senica

V trafike predávali nelegálny tabak

Pracovníci finančnej správy odhalili v trafike nelegálny tabak určený na predaj. Ilustračné foto. Zdroj: SITA/Polícia SR

SENICA – Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava odhalili v trafike v Senici nelegálny tabak, ktorý majiteľka ukrývala pod pultom.

V uplynulých dňoch vykonávali príslušníci finančnej správy na rôznych predajných miestach v rámci Trnavského kraja kontroly zamerané na dodržiavanie daňových predpisov v oblasti spotrebných daní. “Počas nich vykonali kontrolu aj v jednej z trafík v meste Senica. Počas kontroly za prítomnosti majiteľky preverili cigarety a tabak na vlastnoručné zhotovenie cigariet, ktoré boli na prevádzke viditeľne umiestnené pre konečného spotrebiteľa. Tieto tabakové výrobky boli v súlade so zákonom,” uviedla hovorkyňa Colného úradu v Trnave Iveta Zlochová.

Následne hliadka príslušníkov finančnej správy pristúpila k prehliadke skladovacích priestorov prevádzky, ktoré nie sú bežne prístupné pre zákazníkov. “Za predajným pultom mala majiteľka ukrytých 89 balení tabaku v priehľadných plastových vreckách bez označenia slovenskou kontrolnou známkou. Okrem neoznačeného tabaku sa na prevádzke nachádzalo aj 55 spotrebiteľských balení tabaku na vlastnoručné zhotovenie cigariet označených starou kontrolnou známkou,” informovala hovorkyňa colného úradu. Ako doplnila, celkovo hliadka počas kontroly zabezpečila 16 kilogramov neoznačeného tabaku. “Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený na takmer 1500 eur. Príslušníci finančnej správy vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy,” povedala Zlochová.