Regióny Trnava

V Trnave otvorila Zdravá župa novú kardiologickú ambulanciu

Župa otvorila novú kardiologickú ambulanciu. ZDROJ: pixabay

TRNAVA – Nové zdravotnícke stredisko, ktoré na Študentskej ulici v Trnave prevádzkuje krajská spoločnosť Zdravá župa, rozšírilo svoje služby o kardiologickú ambulanciu a plánuje otvoriť aj ďalšie. Informoval o tom predseda Trnavského samosprávneho kraja  Jozef Viskupič.  

 

“V uplynulom období sa Trnavský samosprávny kraj opäť stal poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a otvorili sme moderné zdravotnícke centrum v Trnave. K ambulancii všeobecného lekára pre dospelých sme pridali aj kardiologickú ambulanciu. Špecialistov v tomto odbore je v Trnavskom kraji nedostatok, preto sme sa rozhodli pomôcť pacientom s kardiovaskulárnymi chorobami,” uviedol Viskupič.

Podľa riaditeľky Odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej kraj plánuje rozširovať ponuku zdravotnej starostlivosti v dočasne nedostatkových odbornostiach ako diabetológia alebo neurológia.

Počíta sa tiež s vytvorením podobných centier v ďalších častiach kraja v súlade s pripravovanou Stratégiou rozvoja zdravotníctva na území Trnavského kraja s výhľadom do roku 2030, ktorá navrhuje optimálnu sieť ambulantných zdravotníckych zariadení.

Pacienti sa môžu na vyšetrenie objednať telefonicky počas ordinačných hodín, starostlivosť je hradená z verejného zdravotného poistenia.