Regióny Trnava

V Trnave sa uskutoční diskusia o nájomnom bývaní. Fond chcú navýšiť o stovky nových bytov

ilustračná foto Zdroj: pixabay.com

TRNAVA – V Trnave sa uskutoční diskusia o nájomnom bývaní, ktorá sa realizuje s podporou participatívneho rozpočtu pre Trnavu a projektom Ústavu etnológie a sociálnej antropológie Slovenskej akadémie vied (SAV). TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

 

Mesto má v súčasnosti v bytovom fonde spolu 725 bytov. „Z toho je 330 bytových jednotiek postavených s pomocou Štátneho fondu rozvoja bývania a zo štátneho rozpočtu, 84 bytov sú sociálne byty, nájomných bytov pre starobných dôchodcov a predčasných starobných dôchodcov je 194, v mestskej ubytovni je 33 buniek a ostatné byty vo vlastníctve mesta tvoria 84 bytových jednotiek,“ uviedla Majtánová.

V strednodobom horizonte má mesto záujem zvýšiť svoj bytový fond o 200 až 250 bytových jednotiek. Byty majú byť určené pre všetky vekové vrstvy obyvateľstva. „Sme pripravení využiť všetky dostupné modely financovania od Štátneho fondu rozvoja bývania až po komerčné úvery a PPP projekty,“ uviedla hovorkyňa mesta. Diskusia sa uskutoční v kultúrnom centre Malý Berlín 17. septembra o 18.00 h.