Regióny Trnava

V Trnavskom kraji vzrástol počet chorých na chrípku o 60,98 percenta

Zdroj: Facebook/Nemocnica AGEL Zvolen

TRNAVA – O 22,74 % vzrástol počet prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO) vrátane COVID-19 a až o 60,98 % počet prípadov chrípke podobných ochorení v Trnavskom kraji v priebehu uplynulého týždňa. Na ARO bolo v evidencii 7181 chorých, z toho 1278 ochorelo na chrípku. Informoval o tom riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Tomáš Hauko.

Najvyššia chorobnosť bola v okrese Dunajská Streda a v skupine detí do päť rokov. “V 48. kalendárnom týždni bolo v Trnavskom kraji z dôvodu výskytu ARO zatvorených deväť základných škôl (ZŠ) a dve materské školy (MŠ),” uviedol Hauko. V okrese Galanta to boli tri materské a dve základné školy, v okresoch Senica a Trnava po dve MŠ a v okresoch Hlohovec a Skalica po jednej MŠ. Z celkového počtu ARO bol u 3,3 % ochorení hlásený komplikovaný priebeh – najčastejšie zápalom stredného ucha.

Stupeň intenzity chrípky v Trnavskom kraji je na úrovni lokálnych epidémií. Pre zvýšený počet respiračných ochorení vydala Fakultná nemocnica Trnava dočasný zákaz návštev na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny, na oddelení dlhodobej intenzívnej starostlivosti, geriatrickom oddelení a oddelení pneumológie a ftizeológie.