Dobre vedieť Regióny Trnava

V závere apríla budú v trnavskom regióne dve ochutnávky vín

V závere apríla budú v trnavskom regióne dve ochutnávky vín. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Pavol Zachar

TRNAVA – Čerstvo zrekonštruované Námestie SNP v Trnave sa v závere apríla (27. 4.) stane dejiskom prvého ročníka Randevú pri víne. Svoju produkciu predstavia na verejnom priestranstve vinári Malokarpatskej oblasti, informoval o tom Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism.

“Počas prvého ročníka takéhoto rande s vínom budú môcť hostia degustovať tie najlepšie vína. Z Regiónu Trnava sú to produkty viacerých renomovaných vinárstiev zo Suchej nad Parnou či obce Doľany. Ďalší vinári prídu zo Sv. Jura, Pezinka, Hlohovca či Vinosadov. Ide o vynikajúcu príležitosť nielen na ochutnávku vín, ale tiež na spoznanie dlhej histórie ich výroby v regióne,” uviedol.

Súčasťou podujatia bude kultúrny program. Návštevníci si budú môcť vypočuť hudobné vystúpenia kapiel Saymi a Rampáš, ktoré sa postarajú o príjemnú atmosféru sobotného večera spolu s DJ-om.

V rovnaký deň sa bude ochutnávať víno aj v neďalekej obci Ružindol. Tradičná Ružindolská degustácia vín bude v miestnom kultúrnom dome. Podujatie už viac ako tridsať rokov organizuje Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v Ružindole. “Vinárov pribúda, najmä tých amatérskych, čo je však skvelé, kvalita sa každoročne zvyšuje. Pravidelne mávame viac ako stovku lokálnych odrodových vín a niekedy k nám zavítajú aj vinári z Moravy,” uviedol  predseda Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov v Ružindole Ľubomír Hečko. Nebude chýbať vystúpenie folklórneho súboru Rošindolčané.