Regióny Trnava Dunajská Streda Top

VEĽKÉ VAROVANIE Sociálnej poisťovne. Tomuto listu neverte

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

DUNAJSKÁ STREDA – Dostali ste list, v ktorom sa píše o vymazaní dlhu v Sociálnej poisťovni? Ak áno, zbystrite pozornosť. Inštitúcia totiž upozorňuje na to, že takúto korešpondenciu zachytila v okrese Dunajská Streda. Ide však o podvod.

 

List obsahoval ponuku pomoci pri údajnom vymazaní dlhu v Sociálnej poisťovni. „Odosielateľ listu, ktorý je písaný v slovenčine aj v maďarčine, sa predstavuje ako zástupca nemenovanej organizácie pomáhajúcej ľuďom v núdzi,“ uviedla poisťovňa.

Odosielateľ v ňom hrozí trestným oznámením podaným zo strany Sociálnej poisťovne a následným odňatím slobody. Údajne preto ponúka pomoc pri vymazaní dlhu na poistnom. „Preto by sme vás radi upozornili, že s osobami, ktoré takéto listy rozosielajú, nespolupracujeme a tiež spôsobom uvedeným v liste voči dlžníkom nepostupujeme,“ upozorňuje Sociálna poisťovňa.

Ak máte u nich dlh, kontaktujte čo najskôr svoju pobočku Sociálnej poisťovne. Komunikujte s ich pracovníkmi, ktorí vám poradia možnosti riešenia situácie a môžu vám ponúknuť splátkový kalendár a podobne. Rozhodne však neriešte dlh s neznámymi osobami a nezasielajte peniaze na neznáme bankové účty.