Trnava

VIDEO AROGANTNÝ majiteľ burgrárne: Z “likvidačnej pokuty” sa smeje, podniká naďalej z auta!

polícia, policajti, zásah
Ilustračná foto. Zdroj: FB Polícia Trnavský kraj.

TRNAVA – Majiteľ prevádzky v Trnave na Štefánikovej ulici sa už v minulosti vysmieval hygienikom a odmietal dodržiavať opatrenia. Kompetentní sa preto rozhodli k radikálnemu riešeniu a prikázali zatvoriť. Ani to však nepomohlo a zakročiť museli až policajti. Teraz majiteľovi hrozí poriadne mastná pokuta.

 

Majiteľ burgrárne v Trnave na Štefánikovej ulici dostal už v minulosti pokutu za nedodržiavanie opatrení. Na sociálnej sieti vtedy zverejnil rozhodnutie z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, ktoré mu uložilo sankciu vo výške 1000 eur. Prevádzkovateľ to však bral s humorom a z pokuty si uťahoval. “Včera nám konečne dorazilo oficiálne stanovisko od hygieny s “LIKVIDAČNOU POKUTOU”.” Zaplatiť ju však odmieta, “pokutu samozrejme nezaplatíme a podstupujeme ďalšie právne kroky, ktoré zverejníme. Podnikatelia to kvôli tomuto ste si vyhadzovali 2 mesiace zákazníkov z Vašich podnikov?”

Prevádzkovatelia sa tak rozhodli aj naďalej nedodržiavať štátom nariadené opatrenia. Počas jednej z kontrol dokonca na hygieničku začali vykrikovať, že “vaša legislatíva stojí za ho*no.” Hygienici tak museli pristúpiť k radikálnejšiemu kroku a prevádzku uzatvorili na 30 dní, a to do 24.12 2021. “Včera sme vám uzatvorili prevádzku okamžite. Uzatvorenie prevádzky znamená, že nemôžete vôbec fungovať. To znamená ani rozvoz ani okienkový predaj,” vysvetľovala hygienička jednému zo zamestnancov.

Zasiahnuť museli policajti

Napriek tomu však nechal majiteľ otvorené okienko a argumentovali tým, že “Vy ste nám nezakázali podnikať.” “Priatelia uzatvorili sme prevádzku na 30 dní ako nám bolo povedané včera . OK ako ste mohli vidieť, interiéri reštaurácie ostal zatvorený a fungujeme len ako DONÁŠKA, ktorú nám robí externá firma, ŽE NEMÔŽEME ANI TO a tým pádom nie je prevádzka zatvorená ,“ poznamenali na sociálnej sieti.

Ani to ich však nezastavilo a pred prevádzkou si zriadili auto, “Ten pocit, keď kontrole už dôjdu argumenty nakoľko sme v aute.” Opakované porušovanie pravidiel však nenechalo chladných už ani policajtov. 

Na sídlo prevádzky sa preto vybrali osobne a majiteľovi naparili pokutu vo výške 5-tisíc eur. “Za nerešpektovanie nariadenia o okamžitom uzatvorení prevádzky zo strany Regionálneho úradu verejného zdravotníctva bola majiteľovi políciou uložená maximálna pokuta 5 000 eur,” poznamenali muži zákona. Prevádzkovatelia reštaurácie však vybehli aj na policajtov a pokutu odmietli zaplatiť. Muži zákona preto upozornili, že “v správnom konaní mu môže byť uložená pokuta až do výšky 20 000 eur.”