Regióny Trnava Dunajská Streda Top

VIDEO PANIKA na dňoch obce! Zneli VÝSTRELY: Poznáme podrobnosti! Kto bol záhadným strelcom?

Streľba v obci Zlatý Klas.
Streľba v obci Zlatý Klas. ZDROJ: Tip čitateľa

ZLATÝ KLAS – Ľudia z obce Zlatý Klas sa tešili na hudobný program, ktorý ich mal čakať na dňoch obce. Počas toho ako si však užívali zábavu, sa z davu ozval zvuk streľby. Spočiatku tomu nikto nemohol uveriť a po prvom výstrele len spozorneli. Keď sa však výstrely zopakovali, prepadla ich panika. Čo sa vlastne stalo a kto bol za streľbu zodpovedný?

 

Hrôzostrašný incident sa odohral ešte koncom augusta. Do redakcie sa nám v tej dobe ozval čitateľ, ktorý bol na dňoch obce v Zlatých Klasoch, ktoré sa nachádzajú v okrese Dunajská Streda v Trnavskom samosprávnom kraji. Návštevníci akcie sa zabávali a užívali si príjemnú hudbu. To však ešte netušili, že o chvíľu ich bude čakať skutočná dráma.

Z davu sa totiž z ničoho nič ozval výstrel. Spočiatku to ľudia nebrali na veľkú váhu a obzerali sa, čo to bolo a kde mohol výstrel zaznieť. Potom však prišiel šok. Ozývali sa totiž aj ďalšie výstrely. To sa už účastníci začali báť o svoje životy a v panike utekali preč z podujatia. “Všetci utekali preč a preskakovali brány,” potvrdil čitateľ.

Podľa našich informácií však nemalo ísť o skutočnú zbraň, ale len o plynovú pištoľ. Policajná hovorkyňa Zlatica Antalová nás informovala, že malo dôjsť k “potýčke medzi viacerými osobami, pričom pri incidente malo dôjsť aj k výstrelom z plynovej zbrane.” 

Malo ísť o miestneho poslanca

Viac svetla do celého prípadu mal až teraz pre portál Pluska priniesť očitý svedok. Ten mal vidieť muža, ako vbehol medzi ľudí so “zbraňou v ruke a mal aj baseballovú palicu.” Nikoho však v tom čase ešte ani nenapadlo, čo sa bude diať. Nálada bola skvelá a ľudia si užívali zábavu. Neskôr však zazneli osudné výstrely, ktoré rozprúdili paniku. “Zrazu začali všetci utekať. Ide mi hlavne o tie deti. Dospelý sa s tým nejak vyrovná, spracuje to. Ale tie deti? Alebo starší človek,” poznamenal svedok. Ľudia boli dokonca tak vystrašení, že keby nejaké dieťa spadne na zem, tak ho dav udupe.

Kto však bol muž, kvôli ktorému sa celý tento incident stal? Podľa svedka malo ísť o miestneho poslanca. “On by mal poznať zákon, že čo kde môže. Ale on na to kašle. Jeho rodina navyše dodnes chodí po dedine a presviedča miestnych, že žiadna streľba nebola,” vysvetľuje šokovaný svedok pre Plusku. Hlavným dôvodom tejto streľby mal byť pritom osobný konflikt. Muž však podľa neho vedel veľmi dobre, čo chcel urobiť, keďže z auta vystúpil s baseballkou a zbraňou v ruke. Podľa neho  nešlo o spontánne rozhodnutie.

Podľa miestnych je muž, ktorý strieľal na dňoch obce známou firmou. “On má ruky všade. Každý sa ho veľmi bojí. Chodí po dedine v sprievode dvoch goríl, v čiernom veľkom aute a na sedadle spolujazdca nosí baseballovú palicu tak, aby to každý videl. Jednoducho rozsieva všade strach.” poznamenal svedok.

Podľa informácií zregionu.sk ho mali miestni po incidente spacifikovať. Skupinka rozzúrených mužov, ktorí sa obávali o svoje životy, ako aj o životy svojich blízkych, sa na neho vrhli. Údajne ho dokonca mali dobiť palicami a spacifikovať až do príchodu polície, ktorá si ho odviedla. Nám sa podarilo zistiť, že by sa muž mal momentálne nachádzať vo väzbe. “Poverený policajt obvinil 43 ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania a prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Zároveň podal podnet na jeho väzobné stíhanie, s ktorým sa vo štvrtok, 25.8.2022, príslušný súd stotožnil a muža poslal do väzby. Prípad si prevzali kolegovia z kriminálnej polície v Dunajskej Strede, ktorí naďalej vo veci vykonávajú potrebné procesné úkony. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je v súčasnosti možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,” poznamenala hovorkyňa trnavských policajtov Zlatica Antalová.