Regióny Trnava Galanta Top

VIDEO Online zastupiteľstvo z Galanty je novým hitom. „Ku..a, to skáče po obrazovke“

Zdroj: Zoznam.sk / Mesto Galanta

GALANTA – Občas vtipné situácie prinášajú zastupiteľstvá počas koronakrízy, keď nie je možné sa stretávať a mnohé veci treba riešiť online. Presne takýto moment prinieslo utorňajšie online zastupiteľstvo z Galanty. Zdá sa, že Fekišovce, ktoré mesiace bavili celé Slovensko, majú vážnu konkurenciu.

 

Poslanci Galanty absolvovali v utorok online zastupiteľstvo. A nie všetkým prítomným komunálnym politikom bolo jasné, ako sa má hlasovať a nastali aj mnohé technické problémy. Do rozpravy sa napríklad jeden poslanec prihlásil trikrát, pričom argumentoval, že on to len skúšal, či to funguje.

Keď primátor mesta Galanta Peter Paška prečítal všetkých 23 bodov programu, prítomných 17 poslancov malo hlasovať o programe zastupiteľstva. No jeden starší poslanec mal evidentne problém s technikou. „Peter, neviem nájsť hlasovanie,“ hovoril do kamery. Primátor Paška ho upozornil, aby stlačil obnovenie. Poslanec sa spýtal, koľkokrát to má stlačiť. Keď mu odpovedal, že stačí len raz, tak poslanec sa neudržal: „Aha, ku..a, to skáče po obrazovke…“ Primátor ho potom pokojný hlasom upozornil, že vysielajú online.