Regióny Trnava Kultúra Top

VIDEO “Tanečky” na pracovisku. Aj odberné tímy to vedia poriadne roztočiť

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

TRNAVA – Za posledné mesiace prežili zdravotníci krušné chvíle. Nielen pracovný, ale aj voľný čas obetovali záchrane. Mnohí pomáhajú počas testovania, iní zase v nemocniciach. Keďže aj oni sú iba ľudia, rozhodli sa rozveseliť celé Slovensko. Senzáciou sa stal odberný tím v Topoľnici, ktorý si odskočil na javisko. Ukázali, že aj za ,,skafandrom‘‘ sa skrývajú osobnosti.

 

Nápad, ktorý okamžite obletel celý svet. Už nejaký ten čas na sociálnych sieťach beží tanečná výzva – ,,Jerusalema Dance Challenge‘‘. Chytľavá melódia od juhoafrického hudobníka Master KG sa stala základom pre choreografiu, ktorú si vyskúšali nielen tanečníci, ale aj záchranné zložky. Pod titulom Rúško-Odstup-Ruky-Tanec zverejňujú svoje kreácie, ktoré bavia ľudí v období pandémie.

Výzva sa dostala aj na Slovensko. Prijal ju odberový tím v Topoľnici, ktorý si počas testovania “strihol jeden takýto taneček”. Súčasťou partie bola tiež policajtka Dáša, ktorá sa so zdravotníkmi s piesňou bez problémov popasovala. Svedčia o tom ich pohyby, ktoré zdvihnú zo stoličky aj vás. ,,Vďaka stretnutiu v odberovom tíme sme navzájom nadviazali nové, úžasné priateľstvá, ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré,‘‘ uviedla Dáša. Polícia sa nezabudla za spestrenie atmosféry počas testovania poďakovať. ,,Dievčatá: Renka, Norika, Gabika, Adelka, Daška, Melinda, Eleonóra, Sandra, Ľubka, ďakujeme, ste super.‘‘

V rytme

Čas po testovaní si spríjemnil tiež odberný tím na Hálovej ulici v bratislavskej Petržalke. Rovnako si zatancovali na juhoafrické rytmy. Počas prestávky je z priestorov testovania dokonca počuť klavírne melódie. Za nástroj si sadli nielen dobrovoľníci, ale svojim talentom sa pochválili aj vojaci.

Za každého počasia

Lavínu pozitívnej nálady odštartovalo video švajčiarskej polície. Na svoju prezentáciu využili práve tanečnú výzvu s hudbou Jerusalema. Počas nakrúcania ich nezastavilo ani sychravé počasie, či robustné uniformy. Do tanca sa vrhli nielen ženy, ale aj muži. Svoje sólo mal dokonca policajný pes. Hudba sa ozývala ako z kancelárií, tak aj z terénu. Polícia aj týmto spôsobom dodala nádej ľuďom a ukázala súdržnosť v zlých časoch.

 

Mohlo by vás zaujímať: