Regióny Trnava

VODIČI, POZOR! Ulica pri trnavskej nemocnici už nebude prejazdná

Ulica A. Žarnova pri nemocnici už nebude prejazdná. ZDROJ. TASR

TRNAVA – Mesto Trnava zmení dopravný režim na Ulici Andreja Žarnova, ktorá je vstupnou bránou do areálu Fakultnej nemocnice (FN) Trnava. Zdravotnícke zariadenie spolu s okresným dopravným inšpektorátom oslovili radnicu so žiadosťou o obmedzenie prejazdu automobilov, ktoré ulicu využívajú najmä na skrátenie trasy a ktorých cesta sa nekončí v nemocnici. Informovala o tom vedúca odboru komunikácie mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová.

 

Po novom nebude možný vjazd na Ulicu A. Žarnova z Dohnányho ulice cez Záhradnícku. Osadené tam budú kvetináče a lavičky. Nemocnici zmena v organizácii dopravy pomôže. “Dopravná situácia na Ulici A. Žarnova si vyžaduje určité obmedzenia. Nemocnica žiada opatrenia z dôvodu, že vyriešia problém s prístupom sanitiek do areálu. Ďalším dôvodom je bezpečnosť pacientov, ktorí prechádzajú z areálu nemocnice do pavilónu chirurgických disciplín, ktorý sa nachádza mimo neho, cez cestu,” uviedol riaditeľ nemocnice Vladislav Šrojta.

Pre vjazd do nemocnice bude slúžiť z Dohnányho ulice druhý vjazd okolo urgentného príjmu, kadiaľ bude aj východ. Ďalšou možnosťou je využitie vjazdu k nemocnici popod železničný most na A. Žarnova.