Regióny Trnava Top

Všetko je inak? UKRAJINKA sa SŤAŽOVALA: Vraj ju nechceli ošetriť! Teraz PREHOVORIL aj LEKÁR

Ilustračná foto. ZDROJ: Unsplash.com/Online Marketing, FB

TRNAVA – Medializovaný prípad mladej Ukrajinky Anny, ktorú, podľa jej slov, odmietol vyšetriť náš lekár, dokonca ju vraj posielal na Ukrajinu, vyvolal búrlivé diskusie. Rudolf Kovačič, gynekológ s mnohoročnou praxou, ktorého Anna navštívila však hovorí, že to bolo inak. 

 

„Dnes ma v Trnave odmietol vyšetriť lekár.“ Takto začínajú slová mladej Ukrajinky, ktorá študovala v Trnave. V apríli jej však začali vážne gynekologické problémy, preto sa rozhodla založiť si kartu u tamojšieho lekára. Vtedy vraj s jej statusom „odídenec“ nemal žiaden problém.

„Za odbery som zaplatila a sestrička počas objednávania zdôraznila, že to takto bude aj tentoraz. Povedala som, že to pre mňa nie je problém – nečakala som bezplatné vyšetrenie. Keď som dnes prišla, sestrička dostala kartu pacienta a začala mi dávať štandardné otázky. V nejakom bode sa z vedľajšej miestnosti ozval lekárov hlás: – Aký má status? Odídenec? A zrazu začala absurdita,” opisuje nepríjemný zážitok.

Podľa Anninho opisu lekár povedal, že ju vyšetrovať nebude, lebo sa mu to neoplatí. Išlo totiž o to, že za takéto vyšetrenie by mu zdravotná poisťovňa nezaplatila. Hneď na to mal Anne povedať, že má ísť za svojim lekárom. Na Ukrajinu.