Regióny Trnava Top

Všetko je inak? UKRAJINKA sa SŤAŽOVALA: Vraj ju nechceli ošetriť! Teraz PREHOVORIL aj LEKÁR

Ilustračná foto. ZDROJ: Unsplash.com/Online Marketing, FB

„Prekvapilo to aj samotnú sestričku a chvíľku sa to snažila zachrániť. Oznámila, že ak by šlo o niečo akútne, tak sa môžem na nich obrátiť. Keď počula, že som sa objednala práve kvôli akútnosti, bezradne povedala nech počkám niekoľko mesiacov a možno to prejde samo. Následne mi poradila nech naozaj skúsim „svojho“ lekára na Ukrajine,“ uviedla Anna.

Poliklinika v Trnave. ZDROJ: Anna S./FB

Sama ďalej priznala, že lekára na Ukrajine stále má. Má tam aj rodinu a byt, kam sa môžem vrátiť. Lenže sú Ukrajinci, ktorí túto možnosť už, bohužiaľ, nemajú. „Preplakala som celú cestu z nemocnice do roboty. Nie kvôli tomu, že ma nevyšetrili. Viem sa o seba postarať a nájsť si iného odborníka. Pred očami sa mi ale začali objavovať iní ľudia. Sú tu sami, nemajú kamarátov, nevedia dobre po slovensky. Na Ukrajine „svojich“ lekárov nemajú. Už len z predstavy, že ich niekto v zlom zdravotnom stave pošle 1116+ km domov a odmietne im pomôcť, ma zoviera úzkosť,“ dodáva.

“Vojna odhaľuje temnú stránku ľudstva”

“Táto totálna vojna odhaľuje strašné a temné stránky ľudstva. Ukrajinci práve teraz umierajú a bojujú o možnosť existovať, milovať, hovoriť vlastným jazykom vo svojich mestách, študovať na svojich univerzitách a chodiť k svojim lekárom. Je mi veľmi ľúto, že sa táto temnota rozšírila do celého sveta a spôsobuje to, že sa niektorí ľudia necítia v bezpečí. Stále však verím, že spolu túto tmu porazíme. Možno už len tým, že o nej hovoríme. Lebo kto iný, ak nie my?,” zamyslela sa Anna na záver.

Oficiálny podnet nebol daný 

Lekár, ktorý Annu vyšetroval, pracuje na Poliklinike Družba, ktorá spadá pod VÚC Trnava. Naša redakcia preto oslovila aj odbor zdravotníctva TSK.